AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Żal wyjeżdżać – relacja z gali zamknięcia Festiwalu Dwa Brzegi

„Padła propozycja, żeby przedłużyć festiwal o tydzień” – tymi słowami Grażyna Torbicka otworzyła galę zamknięcia 10. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Publiczność zgromadzona w Kinie Lubelskim zareagowała gromkimi brawami.

Był to oczywiście tylko żart, choć wyrażał marzenia dużej części widzów. Po ośmiu dniach seansów, spotkań z twórcami, koncertów i wizyt w galeriach trudno będzie wrócić do codziennej rutyny.

Dyrektor Artystyczna serdecznie dziękowała sponsorom festiwalu, bez których dziesiąta, jubileuszowa edycja nie mogłaby się odbyć: T-Mobile, Bankowi Pekao, Black Red White i browarowi Perła. Zaznaczyła, że partnerem festiwalu jest również województwo lubelskie, a jego marszałek, Sławomir Sosnowski, stał się dobrym przyjacielem festiwalu.

Głównym patronem medialnym festiwalu była w tym roku po raz pierwszy stacja TVN. Torbicka żartowała, że obecność festiwalu na antenie była tak intensywna, że „w pewnym momencie zastanawialiśmy się, czy nie jesteśmy konkurencją dla wszystkich innych gości waszych stacji”.

Tradycyjnie podziękowania dla organizatorów oraz widzów wygłosił również burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula. Podkreślał nierozerwalny związek Dwóch Brzegów z niezwykłym miejscem, w którym się odbywają. Obiecał też, że w przyszłym roku współpraca miasta z festiwalem będzie jeszcze bliższa.

Specjalne podziękowania zostały złożone tym widzom, którzy towarzyszą festiwalowi od pierwszej edycji. Są oni najlepszym przykładem na to, że Dwa Brzegi uzależniają. W toczonych na sali półgłosem rozmowach powtarzało się zdanie: „Aż trudno uwierzyć, że następna edycja dopiero za rok”.

Łukasz Kolender, Głos Dwubrzeża

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow