AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi – wyniki plebiscytu publiczności

10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi za nami. Tegorocznym zwycięzcą plebiscytu publiczności został film „Ja, Daniel Blake” Kena Loacha.

Uhonorowana Złotą Palmą w Cannes „Ja, Daniel Blake” to historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc stanąć na nogi samotnej matce z dwójką dzieci. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Film otrzymał średnią ocenę wynoszącą 4,65.

Na drugim miejscu znalazł się obraz prezentowany w sekcji „Muzyka, moja miłość”: „Muzyka obcych”.  To opowieść o wiolonczeliście Yo-Yo Ma, autorze projektu Silk Road Ensemble, który zgromadził artystów mieszkających w krajach, przez które przebiegałby dziś Jedwabny Szlak, łączący Państwo Środka z Europą. Film zanotował średnią głosów w wysokości 4,63.

Ostatnie miejsce podium należy do filmu „Toni Erdmann”. Ines pnie się po kolejnych szczeblach korporacyjnej kariery. Ojciec i córka nie mają wspólnych tematów. Wtedy na scenę wkracza Toni Erdmann, ekscentryczne alter ego Winfrieda. Widzowie ocenili go na 4,62.

10 najlepszych filmów z plebiscytu publiczności przedstawia się następująco: „Ja, Daniel Blake” 4.65, „Muzyka obcych” 4.63, „Toni Erdmann” 4.62, „Jak Bóg da” 4.52, „Szwedzka teoria miłości” 4.51, „Wytrwałość” 4.51, „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” 4.47, „Sonita” 4.46, „Thru You Princess Shaw” 4.42, „Jonasz w brzuchu Lewiatana” 4.42.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow