AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Dwa Brzegi dobiegają końca

W Kinie Lubelskim i Kinie pod Srebrną gwiazdą na widzów czeka w sumie kilkanaście filmów. Dzisiaj także ostatnia okazja do spotkania z gwiazdami.

Inteligentna miejska komedia romantyczna „Plan Maggie” Rebecci Miller, która została nominowana do Nagrody Publiczności na Edinburgh International Film Festival. Film Petera Fudakowskiego  „Tajemniczy sojusznik”, romantyczny thriller o przygodach młodego kapitana podczas burzliwej podróży przez wody Morza Południowochińskiego. Inspiracją dla twórców filmu było opowiadanie Josepha Conrada. Nominowany do Złotej Palmy film Klebera Mendonça Filho, brazylijskiego reżysera, scenarzysty i operatora – „Aquarius”. W sekcji „Muzyka, moja miłość” – „Muzyka obcych”. To muzyczne spotkania w różnych miejscach globu pozwalające odkryć artystom, w jaki sposób mogą wspólnie zachowywać muzyczną tradycję i jednocześnie podtrzymywać międzykulturowy dialog.

Jaki potencjał mają w sobie filmy? Jak należy oglądać filmy, żeby skorzystać na tym jak najwięcej? W jaki sposób filmy mogą wpływać na inteligencję emocjonalną czy naszą umiejętność rozumienia emocji własnych i innych ludzi? Odpowiedzi na te pytania oraz dyskusja na temat idealistycznego podejścia do życia w komunie na podstawie filmu Thomasa Vinterberga „Komuna” podczas Filmoterapii z SENSem w Black Red White Cafe.

Na Małym Rynku w Kinie Perła „High-Rise” Bena Wheatleya. Film został nominowany do Złotej Muszli podczas MFF w San Sebastián w 2015 roku.

Podczas uroczystego zamknięcia festiwalu pokażemy „Służącą” – mroczny, pełen erotycznego napięcia thriller, który zelektryzował publiczność ostatniego festiwalu w Cannes. Film w reżyserii Chan-wook Parka toczy się w latach 30. XX wieku w Korei pozostającej pod japońską okupacją.
    
SOBOTA, 06.08: PROGRAM

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow