AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Zaplanuj poniedziałek na Dwóch Brzegach

„Kobieta samotna”, „24 tygodnie” i „Grając Lecuonę” – to tylko niektóre filmy, jakie w poniedziałek można oglądać na Dwóch Brzegach. Ponadto koncert na Dużym Rynku, seans plenerowy w Kinie Perła i wystawy w Mięćmierzu.

O 11:30 dokument Jakuba Skocznia „Żuławski o Żuławskim” – film powstał przy okazji polskiej premiery „Wierności” w 2000 roku. W pierwszej części widzimy fragmenty tej uroczystości, następnie przenosimy się do mieszkania Andrzeja Żuławskiego. Chwilę wcześniej w Black Red White Cafe spotkanie dotyczące Kina za Rogiem.

O 13:00 w Kinie pod Srebrną Gwiazdą film wybitnego, przedwcześnie zmarłego dokumentalisty, który jak nikt wcześniej w polskim kinie łączył obserwację z kreacją i fikcją: Wojciecha Wiszniewskiego. Pokażemy film „Sztygar na zagrodzie”. W cyklu „I Bóg stworzył aktora”, którego bohaterem jest Bogusław Linda, pokażemy „Kobietę samotną” (14:00). Agnieszka Holland podejmuje temat choroby toczącej PRL-owskie społeczeństwo. Koncentruje kamerę na wykluczonej przez system, lecz wciąż walczącej o godność matce.

Przedwojenne plenery Kazimierza będzie można zobaczyć w odrestaurowanych cyfrowo „Ludziach Wisły”. W Kinie Lubelskim zdobywca Nagrody Gildii Niemieckich Kin Arthousowych i nominowany do Złotego Niedźwiedzia film „24 tygodnie”. Pokażemy też „Nieznajomą dziewczynę”, nowy film braci Dardenne, ulubieńców festiwalu w Cannes. A w sekcji „Muzyka, moja miłość” – „Grając Lecuonę”. To hołd złożony mu przez uznanych muzyków, Chucho Valdésa, Michela Camilę i Gonzala Rubalcabę. Zabierają oni słuchaczy do serca Hawany, skąd wywodzą się afrokubańskie jazzowe korzenie Leucony.

Na Małym Rynku z kolei wyjątkowo dwa seanse: „Slow West”, zdobywca Głównej Nagrody Jury w konkursie na najlepszy film zagraniczny na festiwalu w Sundance oraz „Panie Dulskie”, które z uwagi na wczorajsze warunki pogodowe zostały przeniesione na 1 sierpnia. Na seans zaprosi twórca, Filip Bajon.

PONIEDZIAŁEK, 01.08: PROGRAM

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow