AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

W pierwszym tygodniu sierpnia na Dwóch Brzegach w Janowcu rządziły dzieci

Od poniedziałku do soboty w samo południe najmłodsi widzowie tłumnie przychodzili na bajkowe poranki zorganizowane przez sieć małych kin społecznościowych Kino za Rogiem.

Przez 6 dni bawili ich rezolutna Agatka, nierozłączni bracia Kuba i Śruba, nieustraszeni detektywi Hip-hip i Hurra, niezłomna Mami Fatale, Warszawska Syrenka, czyli bohaterowie najnowszych bajek wyprodukowanych przez polskie studia animacji dla dzieci: Studio Filmów Animowanych, Studio Filmów Rysunkowych, TC Studio Filmów Animowanych, Leszek Gałysz J&P Studio Grafiki Filmowej, Serafiński Studio.

Dwukrotnie, we wtorek i czwartek, dzieci oglądały przygody superbohaterów swoich rodziców: słonia Dominika oraz słynnych braci, którzy próbowali ukraść księżyc. Obu zrekonstruowanym cyfrowo filmom, „Proszę słonia” i „Jacek i Placek” towarzyszyły warsztaty plastyczne, a przy okazji projekcji „Jacka i Placka” z dziećmi spotkał się sam reżyser filmu, Leszek Marek Gałysz. Działo się naprawdę dużo!

A o tym wszystkim opowiadali na konferencji prasowej prowadzonej przez dyrektor artystyczną festiwalu Grażynę Torbicką animatorzy z Kina za Rogiem w Cieplewie Grzegorz Cwaliński i Karol Lipski oraz twórca sieci małych kin społecznościowych Grzegorz Molewski.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow