AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Spotkanie z Januszem Głowackim

4 sierpnia o godz. 12:00 dramaturg, prozaik i scenarzysta Janusz Głowacki spotka się  z publicznością w Black Red White Cafe.

Janusz Głowacki to wybitny prozaik i scenarzysta. Jego twórczość była tłumaczona na wiele języków (m.in. angielski, chiński, rosyjski, serbski). Wiele esejów i felietonów pisarza ukazało się na łamach „New York Times”. W Nowym Jorku były też wystawiane jego dramaty, m.in. „Polowanie na karaluchy” i „Antygona w Nowym Jorku” Debiutował zbiorem opowiadań „Wirówka nonsensu” w 1968 roku, dwa lata później ogłosił „Nowy taniec la-ba-da”.

Na przełomie lat 60. i 70. rozpoczął swoją przygodę z filmem. Jest współscenarzystą „Rejsu” Marka Piwowskiego, autorem scenariuszy do filmów „Polowanie na muchy” i „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy czy „Trzeba zabić tę miłość” Janusza Morgensterna. Wystąpił także w filmowych epizodach, m.in. jako uczestnik wspominanego rejsu u Piwowskiego oraz mężczyzna w barze w „Zdjęciach próbnych” Agnieszki Holland, Pawła Kędzierskiego i Jerzego Domaradzkiego.

Barwna autobiografia Janusza Głowackiego „Z głowy” stała się bestsellerem. O swoim ciekawym życiu mistrz anegdoty opowiada w krótkich, zwartych epizodach, z ogromnym poczuciem humoru, ale i z bezlitosnym dystansem – do siebie i innych.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow