AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Dwa Brzegi ruszyły po raz dziesiąty

Ponad osiemdziesiąt projekcji filmowych czeka na widzów tegorocznych Dwóch Brzegów. Oprócz tego spotkania z twórcami, koncerty, warsztaty i wystawy.

30 lipca rusza 10. jubileuszowa edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą publiczność pierwsze projekcie zobaczy już w sobotnie przedpołudnie. O 11:00 w Kinie Lubelskim „Kraina oświeconych” – kręcona przez kilka lat porywająca wizualnie alegoryczna epopeja o Afganistanie, ukazanym przez pryzmat nieznanej wcześniej prawdziwej historii. Tuż po niej – „Szukając Kelly” Thomasa Bidegaina, francuskiego scenarzysty, aktora, reżysera i producenta.

Oficjalne otwarcie Festiwalu odbędzie się o 16:30. Widzowie obejrzą film Kena Loacha „Ja, Daniel Blake”, który zwyciężył na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Na otwarciu obecni będą miedzy innymi artyści: Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Bogusław Linda , Lidia Popiel, Jacek Bromski. Tego samego dnia startuje cykl „Muzyka, moja miłość”. Carlos Saura zabierze widzów w samo serce argentyńskiej muzyki w filmie „Argentyna, Argentyna”. W programie ponadto „Trzecia część nocy” Andrzeja Żuławskiego – kinowy debiut reżysera, w którym zaproponował nowatorski sposób opowiadania o wojnie, a jego film okazał się sukcesem komercyjnym i przyniósł reżyserowi uznanie krytyki. Pokażemy również niezapomnianą przedwojenną komedię z udziałem znakomitego komika Adolfa Dymszy, „ABC Miłości”. Film wyróżnia bezpretensjonalny scenariusz i piosenka „Nic takiego” z muzyką Henryka Warsa, którą wciąż nucą kolejne pokolenia Polaków.

Punktualnie o 14:00 w Black Red White Cafe konferencja otwarcia Dwóch Brzegów, na której obecni będą realizatorzy Festiwalu.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow