AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Jubileuszowa edycja Dwóch Brzegów

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia 2016.

W programie tegorocznych Dwóch Brzegów pokazy najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostały nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie oraz Wenecji, a także najciekawsze filmy polskie minionego sezonu.

Niezwykła atmosfera miasteczka festiwalowego w Kazimierzu Dolnym będzie po raz kolejny okazją do spotkania z wybitnymi twórcami z Polski oraz świata i ich dziełami.

Bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora” będzie w tym roku Bogusław Linda – aktor, który w polskim kinie stworzył własny, niepowtarzalny styl. Zaprezentujemy filmy Andrzeja Żuławskiego (w tym najnowszy i zarazem ostatni: „Kosmos”), filmy z udziałem Marcello Mastroianniego wyreżyserowane przez Ettore Scolę – jednego z najciekawszych włoskich twórców kina, autora takich filmów jak „Szczególny dzień”, „Dramat zazdrości”, „Taras”.

Ponadto planujemy „Lekcje kina – Spowiedź twórcy filmowego”, czyli spotkania z wybitnymi twórcami, wśród których znajdą się Piotr Dumała i Wojciech Staroń. Każdego wieczoru na Małym Rynku pokazy najlepszych filmów minionego sezonu, a na Dużym Rynku koncert (wstęp wolny).

Serdecznie zapraszamy!

Grażyna Torbicka
Dyrektor Artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow