AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Drugi dzień Dwóch Brzegów

W niedzielę 31 sierpnia rusza retrospektywa filmów Andrzeja Żuławskiego. Rozpoczniemy ją adaptacja „Kosmosu” Witolda Gombrowicza i zarazem najbardziej udaną próba przeniesienia prozy autora „Ferdydurke” na duży ekran.

Widzowie zobaczą też nowy film Pawła Łozińskiego „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki, związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. W Kinie pod Srebrną Gwiazdą „Walentyna” Wojciecha Farugi w ramach przeglądu Młodej Polskiej Dramaturgii. Prezentowane spektakle stanowią mocny głos nowej generacji polskich twórców teatralnych, którzy nie boją się żadnego tematu i szukają oryginalnych sposobów na zmierzenie się z bliskimi im problemami.

O 12:00 wydarzenie, na które czekają wszyscy: „Lekcja kina” z Bogusławem Lindą. To szczególna forma spotkania gości z publicznością. Twórca opowie o swoich fascynacjach, artystycznych grzechach, tajemnicach rzemiosła. W Kazimierzu w ramach retrospektywy poświęconej aktorowi aż osiem filmów z jego udziałem, w tym m.in. „Przypadek” i „Gorączka”.

W programie także „Dwie Joasie” – polska komedia przedwojenna, pokazy filmowe w ramach retrospektywy Wojciecha Wiszniewskiego, koncert Adama Struga z zespołem, „Zjednoczone stany miłości” oraz spotkanie z twórcami: reżyserem Tomkiem Wasilewskim oraz aktorkami Martą Nieradkiewicz, Magdaleną Cielecką i Tomaszem Tyndykiem.

NIEDZIELA, 31.07: PROGRAM

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow