AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Rusza nabór do Konkursu Filmów Krótkometrażowych!

Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Dwa Brzegi nie może zabraknąć Konkursu Filmów Krótkometrażowych – od lat cieszącego się zainteresowaniem widzów i twórców, którzy przyjeżdżają do Kazimierza, żeby porozmawiać o swoich (często pierwszych) filmach.

Dział programowy spośród kilkuset propozycji przysyłanych z całego świata wybierze kilkadziesiąt najlepszych, które powalczą o główną nagrodę (5000 zł) oraz drugie (3000 zł) i trzecie (2000 zł) miejsce. Zwycięzców wskazuje niezależne jury, wyłaniane spośród osób niezwiązanych z branżą filmową.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem także wśród filmowców z zagranicy. Od tego roku, żeby ułatwić proces aplikacji, nabór filmów odbywa się poprzez platformę internetową FilmFreeway: www.filmfreeway.com/festival/tworiversides. Wystarczy założyć swojemu filmowi konto na stronie, załadować kopię podglądową i zgłosić go na nasz festiwal – wszystko bezpłatnie i bez dodatkowego wysyłania paczek bądź maili.

Mamy nadzieję, że w ten sposób program naszego konkursu będzie jeszcze bardziej różnorodny, a dzięki temu ciekawszy dla widzów i bardziej emocjonujący dla twórców. Nabór trwa do 23 maja 2016. Pytania prosimy kierować na adres: entry@dwabrzegi.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie i do zobaczenia już za kilka miesięcy w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow