AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Piątek na Dwóch Brzegach

Kuba Czekaj, Wojciech Staroń, Beata Kawka i Joanna Brodzik – to oni spotkają się dziś z publicznością.

Lekcje kina na Dwóch Brzegach mają podtytuł „Spowiedź twórcy filmowego”. To spotkania wybitnych artystów z publicznością, podczas których nasi widzowie zadają pytania. Bohaterem ostatniego spotkania jest Wojciech Staroń, operator filmowy, autor zdjęć m.in. do „Placu Zbawiciela”, „Papuszy”, „Uwikłanych” i „Argentyńskiej lekcji”. Twórca zaprosi na pokaz filmu „Bracia”, na którym będzie obecny także jeden z bohaterów, Alfons Kułakowski.

Z publicznością spotkają się także Joanna Brodzik i Beata Kawka, które opowiedzą o pracy przy filmie „Jasne, błękitne okna” w reżyserii Bogusława Lindy. Film pokażemy w Kinie pod Srebrną Gwiazdą w ramach sekcji „I Bóg stworzył aktora”.

Tuż po seansie „Baby bump” – o którym autor mówi, że to filmowy komiks o dorastaniu – szansa na porozmawianie z reżyserem Kubą Czekajem oraz aktorami: Agnieszką Podsiadlik i Sebastianem Łachem.

Thomas Vinterberg spędził dzieciństwo z rodzicami w hipisowskiej wspólnocie, dzięki czemu w „Komunie” z przenikliwością obserwuje swoich bohaterów i sytuacje, w jakich się znajdują. Film był nominowany do Złotego Niedźwiedzia, zdobył nagrodę dla najlepszej aktorki (Tyre Dyrholm) na tegorocznym Berlinale.

W Kinie Perła „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego – niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50. XX wieku powraca z Anglii do Polski. Na Dużym Rynku koncert zespołu Vołosi, jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki folkowej, z towarzyszeniem Młodej Polskiej Filharmonii – znakomitej młodzieżowej orkiestry symfonicznej, prowadzonej przez laureata nagrody Grammy Adama Klocka.

Polecamy także seanse filmów „Miles Davis i ja” (portret jednego z największych geniuszy muzycznych XX wieku), „Co przynosi przyszłość” (unikatowy w kinie portret kobiety-Hioba stworzony przez Hansen-Løve i Isabelle Huppert), a także „Małżeństwo po włosku” (przewrotna, pełna humoru i neapolitańskiej pasji historia kochanków, Domenica i Filumeny z Marcello Mastroiannim w roli głównej).

O 23:00 dodatkowy seans filmu „Ja, Daniel Blake”, który otworzył tegoroczne Dwa Brzegi. Z uwagi na ogromne zainteresowanie widzów film zagramy raz jeszcze w Kinie Lubelskim.

PIĄTEK, 05.08: PROGRAM

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow