AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

NInA na 10. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi kinomani będą mogli obejrzeć m.in. koprodukcje Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA), a także uczestniczyć w spotkaniach z Polską Szkoła Dokumentu.  

W programie Festiwalu znalazły się dwie koprodukcje NInA, partnera Dwóch Brzegów – dokumenty: „Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego” w reż. Adama Sikory (pokaz 30 lipca godz. 15:00) oraz „Jonasz w brzuchu Lewiatana” Krzysztofa Wierzbickiego (pokaz 6 sierpnia godz. 10:00) Oba filmy pokazane zostaną  w Kinie pod Srebrną Gwiazdą.

31 lipca o godz. 16.00 w Kinie Pod Srebrną Gwiazdą odbędzie się pokaz dokumentów Wojciecha Wiszniewskiego z DVD wydanego przez NInA w ramach cenionej przez publiczność serii Polska Szkoła Dokumentu. Widzowie obejrzą „Ślad”, „Elementarz”, „Historię pewnej miłości”, „Opowieść o człowieku, który wykonał 552% normy”. Spotkanie poprowadzi redaktor serii, Tadeusz Sobolewski. W tym samym miejscu 3 sierpnia o godz. 13:15 odbędzie się pokaz jednego ze szkolnych filmów Wojciecha Wiszniewskiego „Jutro. 31 kwietnia-1 maja 1970”.

Najnowsze wydawnictwo NInA z filmami dokumentalnymi Bogdana Dziworskiego zostanie zaprezentowane festiwalowej publiczności 4 sierpnia. Prezentację wybranych filmów, które znalazły się na DVD: „Dwubój klasyczny”, „Fechmistrz”,  „Krzyż i topór”, „Kilka opowieści o człowieku” oraz spotkanie z reżyserem i operatorem filmowym poprowadzi Grażyna Torbicka i krytyk filmowy Sebastian Smoliński. Podczas spotkania będzie można kupić wspomniane wydawnictwa.

10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow