Klub Festiwalowy Perła | THE FERAL TREES

Data
Godzina
Miejsce
01/08
21:30
KLUB FESTIWALOWY PERŁA


Moriah Woods – wokal, gitary, banjo / Grzegorz Napora – gitara / Dawid Ryski – perkusja / Mariusz Antas – bas / Małgorzata Viola Krasowska – altówka / Marcin Klimczak – klawisze, wokal

OPIS

Nietypowe połączenie alternatywnego sludge-metalu z folkiem i przejmującym, głębokim wokalem przenosi słuchacza muzyki The Feral Trees w podróż po bezkresnych stepach Kolorado. Stamtąd też wokalistka Moriah Woods przybyła do Polski. Eteryczny wokal, ciężkie gitary i pełne brzmienie wielu instrumentów sprawiły, że zespół w ciągu zaledwie dwóch lat nagrał dwie płyty, był szeroko opisywany w prasie i zagrał na festiwalach takich jak Open’er Festival, Sziget Festival, Spring Break, Wszystkie Strony Świata.

Członkowie zespołu to doświadczeni muzycy, którzy mają za sobą udział w festiwalach Open’er Festival, Off Festival, Jarocin, Asymetry Festival, Festiwal Teatrów Europy Środkowej Sąsiedzi  i koncertach symfonicznych. Dodatkowo film „Go Fish” (Kidd Pictures), do którego współtworzyli muzykę, został pokazany m.in. na Festiwalu Filmowym w Cannes (w sekcji Short Film Corner 2015), NYC Independent Film Festival, SaMo Film Festival (Los Angeles, USA)  i został wyróżniony na 12 MONTHS Film Festival (Rumunia). Debiutancki album „The Feral Trees” został wydany w 2015 nakładem Anteny Krzyku i zebrał bardzo dobre recenzje. Był również Płytą Tygodnia w „Programie alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej w radiowej Trójce. Nad stroną graficzną zespołu czuwa Dawid Ryski, który tworzy plakaty, okładki płyt, ilustracje do najpoczytniejszych czasopism w Polsce.

„Dziennikarze zgromadzeni na niedawnym festiwalu Spring Break zwracali uwagę na The Feral Trees jako na jedno z objawień polskiej sceny muzycznej. Jest to konwencja, która w warunkach polskiej sceny była dotąd trudna do podrobienia. A robi się zupełnie światowo, jeśli dorzucimy do tego świetny projekt graficzny Dawida Ryskiego”. (Bartek Chaciński, „Polityka”)

„Pomieszanie sludge’owego ciężaru z banjo i elektrycznymi skrzypcami może i brzmi jak pomysł szaleńca, ale efekt jest piorunujący. Dodajmy do tego mocny, przejmujący wokal i otrzymujemy połączenie iście zabójcze. Śmiało mogę powiedzieć, że The Feral Trees brzmią na żywo rewelacyjnie, w czym ogromna zasługa wokalistki”. (Mikołaj Kobielski, Fine Tune TV)

www.facebook.com/feraltrees


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow