Janowiec | DZIADY KAZIMIERSKIE

Data
Godzina
Miejsce
03/08
20:30
KLUB MANES


Włodek Dembowski – Paprodziad, Sergiusz Odorowski – Serge, Sebastian Pasik – Sebol, Rafał Biskup – Rolf, Michał Romanowski – Eddy

OPIS

Już sama nazwa tej przedziwnej i niesłychanie barwnej formacji wiele mówi o charakterze jej twórczości. Panowie traktując zarówno swoją twórczość jak i codzienność z przymrużeniem oka, bawią się muzyką jak mało kto. Dziady Kazimierskie łączą w swoim „dziadowskim” graniu miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego. Przy czym zabawę generuje zarówno ludyczny charakter melodii, jak i specyficzny dowcip bijący z tekstów oraz osobowość wokalisty-wodzireja Włodka „Paprodziada” Dembowskiego (wokalisty związanego również z Łąki łan, November Project i Cessband). To jedyna w swoim rodzaju trupa artystyczno-akustyczno-punkowa. Przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają też swój wymiar uniwersalny. Nie musicie się znać ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się nieźle bawić przy tych piosenkach.

www.facebook.com/DZIADYKAZIMIERSKIE

Bilety: 10 zł, do nabycia w kasach i sprzedaży internetowej TUTAJ.

DIZADY KAZIMIERSKIE GRAJA DLA FRANKA

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pomoc Frankowi. Pieniądze będziemy zbierać także podczas Festiwalu Dwa Brzegi, na terenie miasteczka festiwalowego.

Franio ma 6 i pół roku. Mieszka wraz z rodzicami w Kazimierzu Dolnym i jest uczniem klasy pierwszej. Do grudnia 2015 roku rozwijał się prawidłowo, tak jak jego rówieśnicy. Uwielbia grać w piłkę nożną, choć obecnie z trudem ją dostrzega, zabawa z rówieśnikami sprawia Franiowi wielką satysfakcję. Dużo czasu spędza wraz z tatą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym. Od grudnia zaczął mieć problemy ze słuchem i wzrokiem. Lekarze twierdzili, iż ma to związek z przerośniętym migdałem. Migdałek został usunięty pod koniec lutego 2016 roku i niestety nie nastąpiła żadna poprawa, wręcz przeciwnie dziecko zaczęło tracić wzrok, pogorszyła się jego motoryka. Na początku maja 2016 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie lekarze zdiagnozowali straszną genetyczną chorobę ALD – adrenoleukodystrofię. Jest to rzadka choroba genetyczna polegająca na występowaniu zaburzeń metabolicznych, doprowadzających do nieprawidłowych zmian w obrębie istoty białej ośrodkowego układu nerwowego i korze nadnerczej. Przebieg choroby, a więc objawy neurologiczne i zaburzenia endokrynne są indywidualnie zmienne. Każda osoba z adrenoleukodystrofią choruje inaczej, co jest poważną trudnością w diagnostyce. Odpowiednio wcześnie rozpoznanie warunkuje szybkie wdrożenie leczenia i lepsze rokowanie. Chorobę możemy kojarzyć z filmu „Olej Lorenza”. W Polsce jest to w tej chwili choroba nieuleczalna. Przedłużyć Franiowi życie i zahamować rozwój choroby może jedynie przeszczep komórek macierzystych. Obecnie, w trakcie zabawy, Franio porusza się w asyście swoich kuzynek. Jak zaskakuje nas życie i jak bardzo potrafi się zmienić przez jedną informację. Łatwo sobie wyobrazić co przeżywają rodzice Frania. Mimo choroby chłopczyk każdego dnia pokazuje rodzicom, że można przetrwać sytuacje, które wydają się nie do przejścia. To on ma w tym wszystkim największe pokłady siły i determinacji. Dzielnie znosi trudności dnia codziennego, choć przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania.
 
Każda najmniejsza kwota będzie dla niego ogromną pomocą, za którą bardzo dziękujemy.

Numer konta: PL 24 8731 0001 0009 0274 3000 0010

Więcej informacji: POMOC DLA FRANKA

POMOC DLA FRANKA

 


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow