Duży Rynek | WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA

Data
Godzina
Miejsce
30/07
20:30
DUŻY RYNEK


Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon / Lena Nowak – klarnet / Kazimierz Nitkiewicz – trąbka, kornet / Łukasz Owczynnikow – kontrabas / Mateusz Kowalski – tara, baraban / Marcin Żebrowski – mandolina, gitara / Jakub Fedak – wibrafon

OPIS

WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA przenosi słuchaczy do czasów, gdy na największych scenach grywało się piosenki Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Mieczysława Fogga, Wiery Gran. Pozwala rozpłynąć się w dźwiękach namiętnego tanga, czy zawirować w tańcu do skocznego foxtrota. Orkiestra, rozsmakowana w melodiach dwudziestolecia międzywojennego, nie boi się współczesnych aranżacji, łączenia starego z nowym, zestawiania utworów sentymentalnych z tanecznymi.

Ich pierwszy, utrzymany w nowoczesnej filmowej poetyce klip „Nikodem” w reżyserii Tomasza Knittla zabiera widzów w oniryczną podróż po nocnej Warszawie, gdzie współczesność miesza się z międzywojniem. Widzowie podążają za głównym bohaterem od nadrzecznych plenerów, poprzez praskie garkuchnie, skąpane w popołudniowym słońcu dachy miasta, taneczne parkiety z eleganckimi big bandami, szemrane miejsca spotkań hazardzistów, aż po kres nocy – nadwiślański świt. Tej premierze wagi dodaje znakomita aktorska obsada: w demonicznym wcieleniu pojawia się tu Maciej Nowak (popularny krytyk kulinarny i dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu), w swej roli zaskakuje Adam Woronowicz (aktor TR Warszawa, a także jeden z ulubionych aktorów filmowych Smarzowskiego), urzeka młody Stefan Pawłowski (znany z seriali „Bodo” i „Czas honoru – Powstanie”).

Przed publicznością zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja 2015, zdobywając wyróżnienie. Od tego czasu bardzo często gościli na antenie radiowej Dwójki. Po intensywnych przygotowaniach nagrali materiał na płytę „Umówmy się na dziś” (AKW Karrot Kommando 2016), sfinansowaną dzięki ogromnemu zaangażowaniu fanów na portalu PolakPotrafi.pl.

NA KONCERT ZAPRASZA T-MOBILE.

www.facebook.com/warszawskaorkiestrasentymentalna


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow