Duży Rynek | ADAM STRUG Z ZESPOŁEM

Data
Godzina
Miejsce
31/07
20:30
DUŻY RYNEK


Adam Strug – śpiew, akordeon / Szczepan Pospieszalski – trąbka / Max Mucha – kontrabas / Hipolit Woźniak – buzuki / Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe

OPIS

ADAM STRUG to śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta, etnomuzykolog. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, praktykującego pieśni polskie przekazywane w tradycji ustnej. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki. Muzyka Struga to połączenie liryki i minimalizmu. Jego żywiołem jest sztuka wokalna, ale nie stroni od form wyłącznie instrumentalnych.

Jego debiutancki album „Adieu” ukazał się w 2012 roku. Następny to „Strug.Leśmian.Soyka”, nagrany w duecie ze Stanisławem Soyką. Trzecim jest „Mysz”, którego producentem muzycznym i gitarzystą w jednej osobie jest Wojciech Waglewski. Poza albumami autorskimi Strug wydaje też płyty z polską muzyką tradycyjną. Pierwsza z nich „Requiem Polskie” ukazała się w 2011 roku. Kolejne to „Pieśń o Bożym umęczeniu” i – nagrane z grupą Kwadrofonik – „Requiem Ludowe”. Pieśni polskie wykonywane przez Adama Struga znajdują się również w albumach wydawanych przez Polskie Radio w serii „Muzyka Źródeł”.

NA KONCERT ZAPRASZA T-MOBILE.

www.facebook.com/AdamStrug


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow