T-MOBILE CAFE | Dziady Kazimierskie

Data
Godzina
Miejsce
31/07
17:17
T-MOBILE CAFE


OPIS

Piosenka „Dwa Brzegi” powstała podczas zeszłorocznej edycji festiwalu. Wtedy zrodził się pomysł by spróbować za rok wydać płytę o takim tytule, by uczcić jubileuszową, 10. edycję. Nie było łatwo, ale udało się.

Na krążku znajduje się 10 nowych utworów, którym wyjątkowego charakteru nadają muzyczni goście, piła, klarnet, skrzypce, pianino oraz sekcja dęta. Jest i szybko, i spokojnie, wesoło i poważnie, ale zawsze z dziadowskim dystansem i kazimierskim charakterem. Dziady dojrzały zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej, a płyta jest jak zwykle niezwykle różnorodna. Baśniowo folkowa „Żaba Dziad”, bujająca „Celejos”, filozoficzno-poetycki „Less”, mistyczno-metafizyczna „Wądź Wola Twoja”, czy energetyczno-lingwistyczne „Trzy Krzyże” to tylko niektóre z dziadowskich nowości. Niech nikogo nie zdziwi że o tak małym miasteczku można tyle śpiewać. To miejsce wielokulturowe i wielowymiarowe, pełne tajemnic, legend, ciekawostek i czasoprzestrzennych zawirowań. Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają Dziady, ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść.

„Co to za film, który trwa tyle dni? Którego akcja dzieje się naprawdę?”. Cytując fragment tytułowej piosenki zapraszamy na spotkanie i premierowe odsłuchanie płyty Dziadów Kazimierskich „Dwa Brzegi”.

www.dziadykazimierskie.pl
www.facebook.com/DZIADYKAZIMIERSKIE


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow