AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Festiwalowe warsztaty fotografii z Maksem Skrzeczkowskim – nabór zgłoszeń

Festiwal Dwa Brzegi to wielkie święto filmu, ale także doskonała okazja, by w malowniczej scenerii Kazimierza Dolnego rozwijać i doskonalić fotograficzną pasję.

Żyjemy w czasach kultury obrazu; aby lepiej rozumieć świat musimy posiadać umiejętność świadomego komunikowania się obrazem fotograficznym. W związku z dużym zainteresowaniem edukacją fotograficzną po raz kolejny organizatorzy przygotowali warsztaty fotograficzne. Tym razem ich współorganizatorem jest Akademia Odkryć Fotograficznych.

Warsztaty adresowane są do osób interesujących się fotografią, które chcą pogłębiać i doskonalić teorię i praktykę fotograficzną. Poprowadzi je doświadczony fotograf i pedagog Maks Skrzeczkowski. Jak zapewnia prowadzący, udział w warsztatach będzie doskonałą okazją do przeżycia wielu fotograficznych odkryć oraz zaskoczeń.

Warsztaty będą trwały 3 dni (od 30 lipca do 1 sierpnia) – łącznie ponad  24 godzin zajęć. W programie m.in.: 7 wykładów, 9 plenerów tematycznych, konsultacje indywidualne, biblioteka fotograficzna, dyskusje, analiza zdjęć (każdy uczestnik powinien posiadać 10 zdjęć z dotychczasowego dorobku w formie elektronicznej, zostaną one wnikliwie omówione). Zajęcia będą się odbywały w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12).

Koszt 3-dniowych warsztatów – 200 zł (cena nie zawiera wyżywienia i noclegu). Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, rok urodzenia i nr telefonu należy przesyłać na adres: makszkazimierza@tlen.pl. Informacja i rezerwacja miejsc: 503 027 536 (Maks Skrzeczkowski). Ilość miejsc ograniczona!

MAKS SKRZECZKOWSKI – Magister sztuki, podróżnik, fotograf, wykładowca UMCS, fotoreporter magazynu „Lajf”, koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych oraz za działania w dziedzinie kultury, zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych.  Z niesłabnącą pasją od lat fotograficznie eksploruje ulotną codzienność życia w Kazimierzu Dolnym, polskich cyrkach oraz na Ukrainie. W 2015 roku trzykrotnie przebywał w rejonie działań wojennych.

« »
© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow