MIĘĆMIERZ | BIEL. NOTATKI Z AFRYKI – Marcin Kydryński

Data
Godzina
Miejsce
03/08
18:30
GALERIA KLIMATY


OPIS

Opowieści Marcina Kydryńskiego o Afryce to zapis wielu podróży, które autor odbywał przez ponad dwadzieścia lat. Opis wrażeń i wspomnień białego człowieka na Czarnym Lądzie uzupełniają wyjątkowe zdjęcia pokazujące Afrykę oczami autora.

„Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze. Tylko tak mogło być. Jeżeli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o 'Bieli' jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie”. (Marcin Kydryński)

MARCIN KYDRYŃSKI – Radiowiec, syn legendy polskiego radia Lucjana Kydryńskiego. Prowadzi autorskie audycje w Trójce. W ostatnich latach – popularną, niedzielną „Siestę”. Współtwórca wielu piosenek Anny Marii Jopek jako autor i kompozytor. Fotograf, współpracujący niegdyś z National Geographic. W latach 90. ubiegłego wieku dyrektor artystyczny Jazz Jamboree. Później współorganizował także Siesta Festival w Gdańsku. Autor książki „Pod słońce” wyróżnionej nagrodą Arkadego Fiedlera. Odznaczony orderem przez Prezydenta Portugalii za popularyzację kultury tego kraju.

biel


© Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Janowiec nad Wisłą
Projekt i realizacja: Tomasz Żewłakow